Reklama:

Polub Instagram24 - Polski Ranking Instagram na FB:
 

Co to jest instagram

Instagram

Instagram to aplikacja mobilna o charakterze społecznościowym, umożliwiająca zarejestrowanym użytkownikom robienie zdjęć oraz udostępnianie ich wśród znajomych w ramach sieci społecznościowej. Istotą Instagramu jest możliwość zastosowania wbudowanych filtrów, dzięki czemu wykonane fotografie nabierają indywidualnego, niespotykanego dotąd w fotografii cyfrowej charakteru. Ponadto posiadacze tej aplikacji mają możliwość tagowania i komentowania zdjęć własnych oraz swoich znajomych. Należy też zwrócić uwagę na charakterystyczny, kwadratowy format wykonywanych zdjęć, które znacznie odbiegają od fotografii robionych przez klasyczne cyfrowe aparaty w rozmiarze 4:3. Przypominają one wyglądem fotografie pochodzące z klasycznego Polaroida.

 
Historia i Popularność

W październiku 2010 roku w San Francisco Kevin Systrom wraz z Mike Kriegerem rozpoczęli wspólnie prace nad stworzeniem Instagramu. Jeszcze tego samego miesiąca aplikacja trafiła do AppStore, skąd na swoje urządzenia mobilne (Iphone i Ipad) mogli pobrać ją Klienci firmy Apple.
"Droga do sławy" aplikacji była bardzo prosta. Instagram zyskał uznanie użytkowników zaraz po swoim debiucie. W dwa miesiące po publikacji Instagram zdobył już ponad milion zarejestrowanych użytkowników. Liczba ta zwiększyła się do 7 milionów w ciągu kolejnych ośmiu miesięcy. W tym czasie korzystający z Instagramu wykonali i udostępnili za jego pośrednictwem przeszło 150 mln. fotografii. W marcu 2012 roku Instagram został udostępniony w sklepie Google Play, dzięki czemu mogą z niego korzystać również posiadacze urządzeń z systemem Android. Warto dodać, że w kwietniu 2012 roku Instagram przeszedł w ręce właścicieli Facebooka. Transakcja to opiewała na kwotę 1 mld dolarów.
Każdego dnia na całym świecie za pośrednictwem Instagramu zostanie udostępnionych blisko 1,3 mln zdjęć, czyli blisko 15 zdjęć na sekundę.

 
Filtry instagram

Amaro, Mayfair, Rise, Hudson, Valencia, X-Pro II, Sierra, Willow, Lo-Fi, Earlybird, Sutro, Toaster, Brannan, Inkwell, Walden, Hefe, Nashville, 1977, Kelvin

 
Top 100 - Rankingi Instagram